PROJELER

MİHMANDAR ARKADAŞ

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile gerçekleştirilen Mihmandar Arkadaş Projesi ile, uluslararası öğrenciler ve Türk öğrencilerin birbirleri ile kaynaşması hedeflenmiş, uluslararası öğrencilerin ülkemiz ile sürdürülebilir ilişkiler kurmalarına katkı sağlanmıştır. Uluslararası öğrenciler ve Türk öğrenciler eşleştirilerek sosyal faaliyetler düzenlenmiş, birbirleri ile kaynaşmaları sağlanmıştır. Ayrıca Türk öğrenciler bir yıl süre ile eşleri olan uluslararası öğrencilere ülkemize adaptasyon ve uyumları noktasında destek sağlamıştır. Böylelikle farklı kültürlerden ülkemiz gönüllü elçi sayısının artırılması ve toplumsal uyum hedeflenmiştir.

MEDENİYETİMİZİ İNGİLİZCE TANI(TI)YORUZ

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile gerçekleştirilen Medeniyetimizi İngilizce Tanı(tı)yoruz Projesi kapsamında, ülkemizde eğitim gören uluslararası ve Türk öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirilmiş olup medeniyetimizi tanıtıcı faaliyetler İngilizce olarak gerçekleştirilmiştir. 5 farklı şehirde toplamda 200 öğrencinin katılımıyla Projede, uluslararası öğrencilerin ülkemizi tanımaları ve insanlarımızla sürdürülebilir ilişkiler kurmaları amaçlanmış gönüllü elçi olmaları noktasında fayda sağlanmıştır. Ayrıca Türk öğrencilerin pratik İngilizce öğrenmelerine katkı sağlanmıştır. Böylelikle farklı kültürler arası kaynaşma, kültür inşası ve farkındalık hedeflenmiştir.

HAYRAT GENÇLİK FORUMU

Hayrat Gençlik Forumu, yaz döneminde dünya genelinden katılımcılar ve kış döneminde ise yalnızca ülkemizde eğitim gören uluslararası öğrenciler, Türk öğrenciler, akademisyenler ve kanaat önderlerinin katılımı ile yapılmaktadır. Her yıl katılımcı sayısı ve niteliği artan forum ülkemizde gerçekleştirilen önemli uluslararası gençlik organizasyonlarından biridir. Forum süresince her yıl farklı bir tema belirlenip birliğin ihyası, yeni bir medeniyet inşası, ortak yaşama kültürü gibi konular tartışılarak yayınlar yapılmakta, kamu ve sivil toplum önderleri ile vizyon buluşmaları sağlanmakta, tanıtım organizasyonları gerçekleştirilmektedir. Ülkemizde bu şekilde çalıştaylar, yayın ve tanıtım organizasyonlarını içinde barındıran katılımcı niteliği yüksek, uluslararası gençlik forumu çok az sayıda yapılmaktadır. Organizasyon süresince tüm katılımcılar Türk misafirperverliğine uygun bir şekilde misafir edilmektedir. Böylelikle ülke tanıtımına önemli katkı sağlanmaktadır.

Start typing and press Enter to search

>