Tecrübe Mektebi I – Süleyman Ragıp Yazıcılar: Bulmasını bilirsen her yer hazine!

 In Uncategorized

Süleyman Ragıp Yazıcılar:

“Allah için hiçbir gayret boşa çıkmaz.”   Uluslararası GENÇ Derneği Başkanı ve GENÇ Dergisi Editörü Süleyman Ragıp Yazıcılar, Hayrat Uluslararası Öğrenci Derneği’nde düzenlenen Tecrübe Mektebi programına konuk olarak gençlerle buluştu. Öğrencilerin sorularını yanıtlayan ve hayat tecrübelerinden bahseden Yazıcılar, gençlerin birer hazine olduğunu belirterek genç dinleyicilerini sahip oldukları potansiyeli fark etmeye davet etti. Ardından Allah için hiçbir gayretin boşa çıkmayacağının altını çizerek gelecek kaygısından beslenen şüphelere itibar etmemeleri ve bu doğrultuda sadece hedeflerine kitlenmeleri hususunda gençlere öğüt verdi.

“BULMASINI BİLİRSEN HER YER HAZİNE”

   Bir söz gençleri cezbetmiyorsa ölü doğar. Bu sebepledir ki dünyada bütün batıl hareketler, önce gençleri hedef alır. Terör örgütleri de hep gençleri kullanır, gençleri sahaya sürer. Gençteki büyük potansiyelin hem şeytan hem de peygamberler farkındadır. Peygamberler o potansiyeli hak yola sevk ederler, şeytan ise nefisler vasıtasıyla şer yola sevk eder. Resulullah Efendimizin mesajını ilk gençler sevdi. Sahabelerin çoğu gençti. Öyle ki, 20 yaşında ordu kumandanı olan sahabeler dahi vardı.

   Genç kelimesi Farsçadır, hazine anlamına gelir. Peki ne hazinesi, nerede bu hazine? Bulmasını bilirsen her yer hazine. Hazinenin var olduğunu bilirsen aramaya enerjin olur, isteğin olur. Kendinizdeki hazinenin farkına varın..

“BİZ MAĞLUP OLSAK BİLE İZZET BİZİMLEDİR.”

    Esasında Allah ve Resûlü’nün mirası yeryüzünde var, bu mirasa kimler sahip çıkarsa Allah onlara izzet verecek. Ve onlar, yarın kınayanın kınamasından korkmayıp yollarına devam edecekler. Onlar Allah’ı çok sevecekler, Allah da onları çok sevecek. Cenab-ı Hakk böyle bir nesil, böyle bir kavim getirir, şüphesiz buna kâdirdir. Ben buradaki misafir öğrencileri de öyle görüyorum. Allah’ı, Allah Resûlü’nü seviyor muyuz? Seviyoruz. Bize Allah’ın izniyle izzetten başka bir netice yoktur. Biz mağlup olsak bile izzet bizimledir.

 

“ZALİME KARŞI NEFRETİNİZİ KORUYUN, MAZLUMA KARŞI DA MUHABBETİNİZİ”

   Burası İslam diyarı, İslam toprağı.. Başımızdan bela eksik olmaz. Size de söylüyorum, kendi ülkenizde İslamî gayretiniz varsa başınız beladadır. Niye? Müslümansınız ya, bu devrin Firavunları sizi hiç sevmeyecek. Şu an dünyada zulümlere zulüm diyecek insan yok, devlet yok.. Kınayamıyorlar. Normal bir adam zalimden nefret eder. Zalime karşı nefretinizi koruyun; bu hüküm turnusol kağıdı hükmündedir, adamlık buradan başlar. Mazlumu da sevin. Böyle yaparsak, Allah bir birliktelik nasip eder bizlere, yüreğimize bir nübüvvet güneşi doğar. Bu yüzden şuurla bekleyelim, bu şuurla yetiştirelim kendimizi. Unutmayalım ki, bu kadar zulmün ahı onların yanına kalmayacak. Allah, Müslümanlara izzet verecek. Allah, dinini hakim kılacak. Buna yemin edebilirim. Allah, nurunu tamamlayacak.


Recent Posts

Start typing and press Enter to search

>